A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Myanmar - Diskuze

Původní dotaz

Myanmar (Barma) 2010 - 1. část

30.11.-0001 00:00:00 | Milena
Milena
to je zajímavější než knížka ;-) 8-O stačila jsem si přečíst sotva polovinu, ke zbytku se vrátím ;-) ;-)

Moc díky za tvůj cestopis i fotky, prože díky ním mohu touto zemí cestovat aspoň virtuálně ;-) :-P
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Milena 08.11.2012 13:38
Re: Finance  

Dobrý den Petře.
Na 25 dnů jsem jak při první , tak při druhé cestě ( o které jsem nepsala) měnila 400 USD na kyaty a zhruba stejnou částku jsem si nechala v USD. Něco je možné platit v kyatech, ale vstupy, hotely, nějakou tu přeparavu budete platit v dolarech. Měnit je možné téměř všude v hotelu , ale nejlepší kurz bude asi vždy v Yangonu. I když ten rozdíl nebude nijak závratný.
Teď se vrátila kamarádla a jen v rychlosti mi sdělila, že Barma oproti mým předchozím návštěvám (naposled v r. 2011) trochu podražila. Takže si k těm mým cenám přihoďte cca 1-2 USD ???
Komáři nebyli, nebo jen velice málo , takže jsem antimalarika nebrala. Ale repelent si přibalte, člověk nikdy neví.
Voda , stejně jako pivo, cola, Fanta a pod. se dá koupit všude.
Přeji Vám šťastnou cestu a krásnou Barmu...nepochybuji, že bude nezapomenutelná ;-)
Zdravím Milena

Petr Fuxa
08.11.2012 13:16 212.158.141.***
Finance  

Dobrý den
Za 7 dní odlétám do Barmy a zjistil jsem, že jsem si naplánoval téměř totožnou cestu s Vaší. Váš cestopis mi ohromně pomohl, protože LP neposkytne tolik informací i s pocity a osobními postřehy.
Potřeboval bych přesto vědět, kolik Kyatů jste utratili na zájezd/osoba. Nemám odhad, zkomplikovala jste mi to darem klášteru. Je možné směnit dolary i jinde než např. v Yangonu nebo Mandalay? Když směním málo zůstanu v terénu bez peněz, když zbytečně moc, kyaty na dolary jistě směnit nejde.
Jak je to s komáry?
Co pitná voda- musí se pít pouze balená a dá se sehnat všude?

Díky za informace

Petr

• Anonym (8)
  • Anonym (2)
Honza
07.10.2011 16:08 193.221.61.***
Léky  

Ahoj,
na začátku listopadu jedu někoilk týdnů do Barmy a "okolí". Můžeš se mi prosím ozvat na email honza.tekazavináčgmail.com ohledně léků, které bych mohl vzít s sebou do sanatoria o kterém píšeš? Tento nápad se mi líbí. Většinou vozím pouze potřeby pro školy :-)

Díky a spoustu cestovatelských zážitků do dalších let (((clap)))

Honza

• Anonym (12)
  • Anonym (28)
giagiá 01.04.2011 21:47

Právě jsem dočetla tuto první část a ještě jsem v šoku - málokdo má takový talent jako ty 8-O :-D Je to úžasný cestopis, protkaný zeměpisnými i historickými fakty, ale i osobními zážitky a pocity, do kterých nám dáváš nahlédnout a tím nás doslova vtáhneš do příběhu :-D
Přiložené nádherné fotografie jen dokreslují atmosféru a dokonale doplňují psaný text :-D
Jsem nadšená a děkuji za krásný zážitek.

• Anonym (7)
  • Anonym (2)
amirah 19.02.2011 16:49

Ahoj Mili ;-) , tohle je naprosto fantastický vyprávění z úžasné cesty. Myslím, že jste s Ajou prožily nezapomenutelný chvíle: dojemný, srandovní i vyčerpávající. Taky to může skvěle posloužit i dalším cestovatelům, kteří se rozhodnou tuhle zemi navštívit.
Máš můj obdiv za odvahu 8-O . Nádherný cestopis i fotky :-) .

• Anonym (28)
ferdyš 14.01.2011 15:49

sem ko. :-D jestli Ty se mnou "nezabereš" na cesty, tak nevím. Krása - nádhera. Ty fotky? No? ty nemají chybu. Víc před odletem nepřečtu. Milen? Jsi JEDNOTKA!!!!!!! :-P ;-) :-)

• Anonym (28)
Dasuch 12.01.2011 19:20

to je zajímavější než knížka ;-) 8-O stačila jsem si přečíst sotva polovinu, ke zbytku se vrátím ;-) ;-)

Moc díky za tvůj cestopis i fotky, prože díky ním mohu touto zemí cestovat aspoň virtuálně ;-) :-P

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze